Usługi

Prawo rodzinne

I.

Oferujemy pomoc prawną w sprawach związanych z problematyką prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa spadkowego:

a ponadto, w sprawach:

II.

Pomoc prawna adwokata czy radcy prawnego w sprawie o rozwód

Po pierwsze, konsultacja prawna, porada prawna, spotkanie podczas którego prawnik adwokat radca prawny wyjaśnia specyfikę postępowania w sprawach rozwodowych oraz analizuje stan faktyczny danej sprawy 

Po drugie, zawsze warto rozważyć negocjacje, mediacje. Proces rozwodowy bardzo często poprzedzają negocjacje - zarówno te, które małżonkowie prowadzą we własnym zakresie, jak i te, które w których pomagają zawodowi prawnicy, reprezentujący rozwodzące się strony. Warto z tego skorzystać. Proces, to często kilka lat spędzonych w Sadach. 

Po trzecie, przygotowanie dokumentów, analiza dowodów, przygotowanie do udzielenia zabezpieczenia (alimenty, kontakty, koszty utrzymania rodziny), rozstrzygnięcia o losie dzieci. Podstawa do dośwaidczenie, i szczerość. 

Po czwarte, reprezentacja przed sądem, pomoc prawna przed Sądem. Przesłuchania, zeznania, opinie psychologów (RODK, OZSS. Sprawy rozwodowe, to często emocje. Właśnie dlatego warto jest mieć przy sobie doświadczonego adowkata lub radcę prawnego. 

III.

Przychodząc na spotkanie do Kancelarii należy się zastanowić - czy chcemy rozwodu ? Na jakich zasadach ? Jakie mamy oczekiwania, w tym czy chcemy rozwód bez winy ? Czy zależy Nam na utalaniu winy w rozkładzie pożycia ? Dlaczego ? Wina to kwestia, która potrafi rozpalić emocje. Rozwód z winy to nie zawsze Nasz wybór. A jeśli tak, to należy się zastanowić, czy są ważne powody, aby walczyć o winę ? Zwłaszcza w takiej sytuacji, Adwokat może stanowić oparcie. Co z opieką nad dziećmi ? Jakie są koszty utrzymania dzieci. Zastanów się jak miałyby wyglądać kontakty z dziećmi. 

Wreszczcie co z podziałem majątku. Dopóki istnieje małżeństwo, istnieje majątkowa wspólność małżeńska. Chyba, że strony ustanowiły (umownie, lub sądownie) rozdzielność majątkową. 

 

 

 

 

 

Zobacz również

Prawo gospodarcze - Kancelaria Prawa Gospodarczego

Podział majątku, rozliczenie konkubinatu

Odszkodowania za błędy medyczne Szczecin

Prawo cywilne

Rejestracja spółki Szczecin, Gorzów, Poznań, Polska